رد کردن پیوندها
فردی و خانوادگی

فردی و خانوادگی

کلینیک روانشناسی اسکیلا

مشاوره فردی و خانوادگی

تنها یک دلیل برای انجام خانواده درمانی کافی است که اکثر مشکلات زندگی را می توان درون خانواده مشخص کرد و به حل آنها پرداخت نیروی قدرتمند خانواده به عنوان یک سیستم مرکب از افراد و ارتباطات مربوطه که متقابلا بر یکدیگرتأثیر می گذارند و سلامت و بیماری، شکست و پیروزی، موفقیت و عدم موفقیت یکی بر کل مجموعه اثر می گذارد. برای رسیدن به تعاملات مثبت و تعادل واقعی و کسب بهداشت روانی، آگاهی و شناخت بنای اصلی است.مسایلی  همچون تک والدی، اختلافات زوجین،طلاق زناشویی، طلاق عاطفی، ازدواج مجدد، ارتباطات خارج از خانه رشد و سلامت رابطه اعضای خانواده …

  • بهترین خود باشید.

جهت دریافت نوبت مشاوره با بهترین روانشناس های اسکیلا تماس بگیرید

02122916115
مشاوره فردی و خانوادگی

 

مزایای خانواده درمانی با بهترین مشاوره خانواده:

  • خانواده درمانی به متخصص اجازه می دهد علل مشکلات را به صورت حلقوی و نه خطی ببیند. یعنی مشکل بی اشتهایی عصبی را به عنوان اصطکاک و برخورد درون کل خانواده، خصوصا روابط زناشویی در نظر می گیرد یا بعضی از رفتارهای ناسازگار کودک به دلیل عدم تفاهم فکری و رفتاری مشترک بین پدر و مادر می بیند و نه صرفاً به ناهنجاری های کودک بپردازد که در این صورت درمان پایدارتر، کلی تر و گاهی اوقات به کشف مسائل بشتر و حل آنها می انجامد.
  • دومین مزیت خانواده درمانی، آگاه شدن اعضای خانواده از مشکلات وسایلی است که به نوعی بر سیستم خانواده اثر منفی گذاشته و راز و رمزها  از بین می رود و قفل های ارتباطی افراد گشوده می شود.
  • سومین اثرکوتاه تر بودن زمان آن نسبت به درمان فردی است.(ده جلسه)
  • یکی دیگر از این مزایا رسیدن افراد خانواده به این بلوغ فکری است که مشکل یک عضو می تواند به مشکل جمع منجر شود و حس تعهد و مسئولیت افراد نسبت به هم را افزایش می دهد.
  • مرکز خدمات مشاوره و روانشناس اسکیلا با حضور متخصصین مجرب در حوزه خانواده، ارتباط، رابطه مادر و کودک به شما کمک می کند بهترین خود باشید.

مشاوره فردی

مشاوره فردی به افراد این توانایی را می دهد که با کشف علایق، احساسات، باورها و رفتارهای خود به جنبه های ناشناخته زندگی روانی خود آگاه شود و در تعیین هدف و ایجاد تغییرات مطلوب از متخصص و روانشناس کمک بگیرد.

در مشاوره با متخصص فضایی امن و بدون استرس با اعتماد به توانایی مشاوره در درک دنیای موجود مراجع و هدایت وی به دنیای مطلوب به وجود می آید که مراجع بدون نگرانی از عمیق ترین تجارب زیسته خود در دوران کودکی و مسائل و مشکلات پرده بر می دارد و با کمک روان درمانگر یا مشاور گام به گام به سلامت و بهزیستی شخصی و شخصیتی خود کمک می کند.

شکل گیری باورها و شخصیت افراد در طول زمان در ازای به وجود آمده که با تاثیر از عوامل محیطی، فرهنگی تفاوت های رشدی و تحولی فرد عجین گشته و شاید در حال حاضر فردی را ساخته که نیاز به کمک در حل مسائل و مشکلات خود و جامعه اش دارد. اینجاست که روان درمانگر یا مشاور نیاز به اقتضای موضوع پای در میان می گذارد و از راهکار های تخصصی برای حل مشکلات سلامت روح و روان مثل افسردگی، اضطراب، اختلال دو قطبی، استرس و مسائل بین فردی، سوگ، پرخاشگری، اعتماد به نفس پایین و … کمک می گیرد.

درمان و مشاوره فردی می تواند روش های متنوعی داشته باشد؛ درمان شناختی رفتاری ()، طرحواره درمانی، روان پویشی، رفتار درمانی، روان پویشی، رفتار درمانی و nیا لکتیکی، واقعیت درمانی، درمان مبتنی بر شفقت () جلسات مشاوره فردی معمولا هفتگی و در یک ساعت انجام می شود. در این جلسات با مداخلات روان درمانگر به فرد مهارت های کاربردی ارائه می شود تا بتواند از شرایط موجود نامطلوب به و ضعیت مطلوب برسد و زندگی رضایتمندانه ای را تجربه نماید.

مشاورین و متخصصین روانشناس در مرکز اسکیلا با جدیدترین دانش و بیشترین تجربه و صلاحیت حرفه ای به صورت حضوری و آنلاین می توانند به شما کمک کنند تا از مشکلات روحی، عاطفی، جسمی و رفتاری رهایی یابید و به بهزیستی روانشناختی برسید.

 

 اگر فکر میکنید زمان آن رسیده که  با بهترین روانشناس های تهران در ارتباط باشید، با ما تماس بگیرید