رد کردن پیوندها
درمان تضميني لكنت زبان اسکیلا

درمان لکنت زبان با هنر درمانی

هنر درمانی

هنر درمانی چیست؟

از جدیدترین روش های درمان روانشناسی و  درمان لکنت زبان، هنر درمانی است، استفاده از تکنیک های روان درمانی با فرآیندهای خلاقانه کمک می کند تا از نظر جسمی، روحی و عاطفی فرد به شناخت بیشتر مسئله و حل آن بپردازد. نقاشی، رنگ آمیزی، مجسمه سازی، موسیقی و آواز و ساخت کلاژ و … به عنوان روش های هنر درمانی مطرح است.

 هنر برای آگاهی از احساسات، افکار و خودشناسی بسیار کارآمد و موثر است. هنردرمانی بیشتر ترکیبی از تکنیک های روان درمانی با هنرهای بصری است که علیرغم قدمت فرهنگی بسیار در سال 1940 به عنوان برنامه ای جدی و جدید مطرح شد.

هنردرمانی به عنوان کمک درمان در مسائل اضطرابی، سرطان، اختلالات مختلف کودکان، افسردگی، مشکلات خانوادگی، استرس و اضطراب نقش آفرینی می کند. 

 

 

هنردرمانی برای کودکان صرفا بازی نیست،

 بلکه درمانگر از هنری همچون نقاشی و مجسمه سازی با دستیابی به دنیای کودک و افکار و مشکلات وی تجربه ای متفاوت برای او خلق می کند تا در ضمن آن احساسات، عواطف و شناخت های کودک را سامان دهد.

درمان تضميني لكنت زبان اسکیلا

تاثیر هنردرمانی در گفتار درمانی

استفاده از هنردرمانی در درمان لکنت زبان با توجه به ورود به دنیای کودکان و نوجوانان به صورت غیرمستقیم و ترغیب و تشویق آن ها به صحبت کردن و بیان خود، موجب می شود درمانگر با آگاهی بیشتر از مشکلات به حل آن ها بپردازد.

تاثیری که هنر درمانی بر لکنت زبان می گذارد

هنر درمانی یک روش درمانی است که از عناصر هنری مختلف مانند نقاشی، نمایشنامه، موسیقی و حرکت استفاده می‌کند تا بهبود فیزیکی، روحی و اجتماعی افراد را تسهیل کند. در مورد لکنت زبان، هنر درمانی می‌تواند اثرات مفیدی داشته باشد.

تأثیر هنر درمانی بر لکنت زبان می‌تواند به چندین شکل باشد:

افزایش اعتماد به نفس: هنر درمانی از طریق فعالیت‌های خلاقانه و خودبیانگیزانه مانند نقاشی و موسیقی، می‌تواند به کودکان و بزرگسالان با لکنت زبان کمک کند تا اعتماد به نفس خود را تقویت کنند و در صحبت کردن بهتر عمل کنند.

کاهش اضطراب و استرس: فعالیت‌های هنری مانند طراحی و نقاشی می‌تواند به عنوان یک راه برای کاهش اضطراب و استرس در کودکان و بزرگسالان با لکنت زبان مورد استفاده قرار بگیرد. این فعالیت‌ها ممکن است به آنها کمک کنند تا در حین صحبت کردن آرامش بیشتری داشته باشند.

تقویت مهارت‌های ارتباطی: هنر درمانی می‌تواند به بهبود مهارت‌های ارتباطی کودکان و بزرگسالان با لکنت زبان کمک کند. از طریق فعالیت‌های هنری، می‌تواند ارتباط غیرکلامی و بصری را تقویت کند و بهبود درک متقابل و ارتباط بین فردی را تسهیل کند.

تسهیل روند درمان: هنر درمانی ممکن است به عنوان یک جزء از برنامه درمانی برای لکنت زبان استفاده شود. با استفاده از فعالیت‌های هنری، درمانگر لکنت زبان می‌تواند به کودک یا بزرگسال با اختلال گفتاری کمک کند تا در طول جلسات درمانی بازدهی بهتری داشته باشند و بهبود بیشتری را تجربه کنند.

مهم است بدانید که هنر درمانی باید توسط یک متخصص هنر درمانی یا درمانگر تخصصی انجام شود تا بهینه‌ترین نتایج را برای فرد با لکنت زبان به ارمغان آورد.

مرکز درمان لکنت زبان اسکیلا با استفاده از هنردرمانی از جمله نقاشی و موسیقی درمانی به عنوان یکی از تکنیک های درمانی، توانسته است به حل مسئله ی گفتاری ذهنی کودکان کمک نماید.

درخواست مشاوره
درمان قطعی لکنت زبان

پیام بگذارید